BAREVNÁ TYPOLOGIE I.


Barvová typologie I

Barevné typy dělíme do čtyř skupin Jaro, Léto, Podzim a Zima. Pro Léto a Zimu jsou typické studené tóny, pro Jaro a Podzim tóny teplé.

Jarní typ

Tento typ většinou mívá světlou pleť se zlatavým nádechem. Pihy se vyskytuji velmi často a mají zlatohnědou barvu. Rty bývají většinou teplé, růžové až jemně červené. Jarnímu typu sluší svěží jasné, zářivé barvy v teplých odstínech.

Letní typ

Tento typ většinou mívá pleť narůžovělou s olivovým nádechem a studeným podtónem. Rty bývají zpravidla jemně růžové se studeným, modrým podtónem. Letnímu typu sluší barvy jemné, pastelové se studeným podtónem.

Podzimní typ

Tento typ většinou mívá pleť v odstínu zlatobéžovém až broskvovém. Pihy bývají zbarveny do zlatohnědého odstínu. Tento typ se velice špatně opaluje. Barva rtů bývá většinou sytě červená. Podzimnímu typu sluší tmavé, syté barvy s teplým podtónem.

Zimní typ

Tento typ většinou mívá pleť s namodralým podtónem. U tohoto typu bývají pihy jen velice zřídka, velice dobře se opaluje. Barva rtů bývá červená s namodralým podtónem. Zimnímu typu sluší barvy syté nebo světlé, chladné se studeným podtónem.