Barvová typologie 

Co je barevná typologie?

Barevná typologie je analýza přirozené barevnosti pleti. Každý člověk má jedinečný tón pleti. Je tedy nutné vyhledat barvy, které se k němu hodí a které jeho přirozenou krásu podtrhují. K názornému popsání barevnosti jsou využita čtyři roční období (Jaro, Léto, Podzim, Zima).

Bezpochyby víte, že Vám některé barvy sluší a že v nich vypadáte svěže a dynamicky, zatímco ve špatně zvolených barvách naopak unaveně, bez energie a působíte starší.

Na základě barevné typologie se naučíte znát barvy, které jsou pro Vás nejlepší. Určení barvového typu je na celý život. V šatníku se Vám již nebudou hromadit zbytečné kusy šatstva. Barvy hrají ve Vašem životě větší úlohu, než si dokážete představit

Určení barvového typu zjistíme pomocí šátkové metody. Budete mít možnost vidět, co dělají nesprávné barvy na Vaší tváři a naopak, které barvy Vám pomohou Vaši tvář rozzářit, omladit a dokonce učinit štíhlejší.

Znalost přesného barvového typu je důležité i pro kadeřníka - zaručuje výběr ideálních barev pro Vaše vlasy. Vizážista zase dle typu volí vhodné odstíny líčidel. Zkrátka, pravidla barvového koloritu Vás změní k nepoznání. Vhodné barvy krásně prosvětlí tvář a Vy získáte mladistvý, energický vzhled.